SAYIN ZİYARETÇİLER;

BÜROMUZ SIR SAKLAMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNÜ VE AVUKAT-MÜVEKKİL İLİŞKİLERİNİ OLDUKÇA CİDDİYE ALMAKTADIR. BUNUNLA BİRLİKTE , MÜVEKKİLİ TEMSİL ETMEYE , RESMİ TEKLİF YAZISI YOLUYLA RESMEN BAŞLAYANA KADAR SIR SAKLAMA VE VEKİL-MÜVEKKİL YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN BAŞLADIĞI KABUL EDİLEMEZ.

BU WEB SİTESİNDEKİ BİLGİLER VE YAYINLAR YALNIZCA GENEL BİLGİ VERME AMACI TAŞIMAKTADIR VE BU YOLLA HUKUKİ BİR TAVSİYE VERME VEYA REKLAM AMACI GÜDÜLMEMEKTEDİR.

BU WEB SİTESİNDEKİ TÜM BİLGİ VE MATERYALLER NUHOĞLU AVUKATLIK BÜROSU TARAFINDAN BİLGİ VERME AMAÇLI OLARAK HAZIRLANMIŞ OLUP SİTEDEKİ HİÇ BİR BİLGİ, YASAL DANIŞMANLİK MAHİYETİNDE DEĞİLDİR. BU SİTE VE İÇERDİĞİ BİLGİLER KESİNLİKLE AVUKAT & MÜVEKKİL İLİŞKİSİ KURMAK AMACI İLE TASARLANMAMIŞ OLUP VERİLEN BİLGİLER YÜRÜRLÜKTE OLAN YASAL GELİŞMELERİN SON HALİNİ YANSITMAYABİLİR. BU NEDENLERLE, ZİYARETÇİLER, YETKİLİ KİŞİLERDEN YASAL DANIŞMANLİK ALMAKSIZIN SİTEDEKİ BİLGİLERE DAYANARAK HAREKET ETMEMELİDİRLER.

NUHOĞLU AVUKATLIK BÜROSU VE AVUKATLARI İLE İLGİLİ OLARAK SİTEYE YAPTIĞINIZ ZİYARETTE, BU SİTEDE YER ALAN HERHANGİ BİR BİLGİNİN İNDİRİLMESİ/YÜKLENMESİ VE/VEYA BİZE E-MAİL İLE SORU YÖNELTİLEBİLMESİ AŞAĞIDAKİ KURALLARA BAĞLIDIR:

ZİYARET VE KULLANMA ŞARTLARI:

BU WEB SİTESİ VE İÇİNDEKİ BİLGİLER, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ’NİN REKLAMLA İLGİLİ MESLEK KURALLARİ VE İLGİLİ MEVZUATINA BAGLI KALINARAK VE REKLAM YASAĞINA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. BU SİTE, AVUKATLIK MESLEK KURALLARI ÇERÇEVESİNDE DÜZENLENMİŞ OLUP, İŞ VEYA BUNA BENZER BAŞKA BİR KAZANİM TALEP ETMEK VE/VEYA REKLAM AMAÇLI OLARAK KULLANILAMAZ. SİTEYİ KULLANAN TÜM ZİYARETÇİLER, ZİYARET VE KULLANMA ŞARTLARINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR.
BU SİTEDEKİ TÜM BİLGİ VE DOSYALARIN MÜLKİYETİ NUHOĞLU AVUKATLIK BÜROSU’NA AİTTİR. FİKRİ MÜLKİYET HAKKI DAHİLİNDEKİ YAZILI BİLGİ VE BELGELER, FİRMA LOGOSU, FİRMA’NIN MÜLKİYETİNDEDİR VE NUHOĞLU AVUKATLIK BÜROSU’NUN YAZILI İZNİ OLMADAN KOPYALANAMAZ, ÇOĞALTILAMAZ VE KULLANILMAZ.

BÜROMUZ AÇIKÇA YAZILI ŞEKİLDE İZİN VERMEDİĞİ SÜRECE, BU SİTEDE YENİ LİNKLER AÇILMASİ VE/VEYA BU SİTEYE LİNK YARATILMASİ KESİNLİKLE YASAKTIR.

BU SİTENİN KULLANIMI VEYA NUHOĞLU AVUKATLIK BÜROSU İLE E- MAİL ARACILIĞI İLE İLETİŞİME GEÇMEK YA DA SORU YÖNELTMEK ZİYARETÇİ İLE BÜROMUZ ARASINDA AVUKAT – MÜVEKKİL İLİŞKİSİ KURMAZ. BURADA YER ALAN BİLGİLER GENELDİR, YASAL DANIŞMANLIK HİZMETİ VERME AMAÇLI DEĞİLDİR. SİTEDE SUNULAN BİLGİLER, ZİYARETÇİNİN DAVASI HAKKINDA BİLGİLİ VE EHİL BİR AVUKATTAN DANIŞMANLİK HİZMETİ ALINMASI NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR. NUHOĞLU AVUKATLIK BÜROSU, RESMİ VE YAZILI VEKALET ÜCRETİ SÖZLEŞMESİ OLMAKSIZIN HİÇBİR ZİYARETÇİNİN YASAL TEMSİLCİLİĞİNİ VEYA BU YÖNDEKİ İSTEĞİNİ KABUL ETMEYECEK VE BU SÖZLEŞME İMZALANMADAN BÜROMUZ KONU İLE İLGİLİ HİÇBİR TEMSİL ROLÜ ÜSTLENMEYECEKTİR.

SİTEDE SAGLANAN BİLGİNİN GÜNCEL OLMASI İÇİN HER TÜRLÜ GİRİŞİM BÜROMUZ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMEYE ÇALIŞILACAKTIR. ANCAK BÜROMUZ HİÇBİR ŞEKİLDE BU HUSUSTA TAAHHÜTTE BULUNMAMAKTADIR. HER HALDE, BİLGİLER DOĞRU, EKSİKSİZ VE GÜNCEL OLSA DAHİ, İNTERNET KULLANICİLARI VE OKUYUCULAR, BAROYA KAYITLI BİR AVUKATTAN PROFESYONEL DANIŞMANLIK HİZMETİ ALMAKSIZIN BU SİTEDEKİ BİLGİLER ÜZERİNDEN HAREKET ETMEMELİDİR.

FAKS VE/VEYA E-MAİL İLE BÜROMUZA GÖNDERİLEN HERHANGİ BİR BİLGİ VEYA BU SİTENİN VEYA İÇERDİĞİ BİLGİLERİN HERHANGİ BAŞKA BİR ŞEKİLDE KULLANIMI, HİÇBİR ŞEKİLDE AVUKAT & MÜVEKKİL İLİŞKİSİ OLUŞTURMAYACAĞİ GİBİ BÜROMUZUN VAR OLAN MÜVEKKİLLERİ İLE DE KISMİ AVUKAT & MÜVEKKİL İLİŞKİSİ OLUŞTURMAZ. BU SİTENİN İÇERDİĞİ TÜM BİLGİ VE BELGELER TAMAMEN KİŞİSEL OLUP HİÇBİR ŞEKİLDE TİCARİ DAĞİTİM AMAÇLİ DEĞİLDİR. ZİYARETÇİLER, SİTEDE SUNULAN BİLGİLERİN DOĞRU OLMADIĞINI VEYA BU BİLGİLER NEDENİ İLE ZARAR GÖRDÜKLERİNİ İDDİA EDEMEZLER. NUHOĞLU AVUKATLIK BÜROSU, BU SİTENİN İÇERİĞİ VEYA ZİYARETÇİLERİN BU SİTEDE VERİLEN BİLGİLERE DAYANARAK GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ HAREKETLERDEN DOLAYI HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLULUK VEYA YÜKÜMLÜLÜK KABUL ETMEZ.

AYRICA,

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ REKLAM YASAĞI YÖNETMELİĞİ UYARINCA:

AVUKATLARIN UĞRAŞTIKLARI ALANLARI, MÜVEKKİLLERİNİN ADLARINI VE YAPTIKLARI İŞLERİ DUYURMALARI, SİTELERİ DIŞINDA MAKALE VE BİLİMSEL ÇALIŞMALARINI YAYINLAMALARI YASAKLANMIŞTIR. BU NEDENLE BU SİTEDE SADECE MESLEKİ YAZILAR VE İLETİŞİM BİLGİLERİ BULUNABİLİR. AVUKATLIK HİZMETİ ALMAK İSTEDİĞİNİZDE İLETİŞİM SAFASINDA BULUNAN TELEFON, FAKS, ONLİNE MESAJ FORMU YA DA E -POSTA YOLU İLE TARAFIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

YÖNETMELİĞİN 9.MADDESİ:

İNTERNET ;

MADDE 9 — BU YÖNETMELİK KAPSAMINDA OLANLAR, İNTERNET DAHİL, TEKNOLOJİNİN VE BİLİMİN OLANAK TANIDIĞI HER TÜR ORTAMDA AVUKATLIK MESLEĞİNİN ONUR VE KURALLARINA, AVUKATLIK UNVANININ GEREKTİRDİĞİ SAYGI VE GÜVENE, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ TARAFINDAN BELİRLENEN “AVUKATLIK MESLEK KURALLARI”NA AYKIRI OLMAYACAK ŞEKİLDE KENDİSİNİ İFADE ETME HAKKINA SAHİPTİR.

MESLEKİ FAALİYETLERİNİ İNTERNET ÜZERİNDEN SÜRDÜRMEK, MÜVEKKİLLERİNİ BİLGİLENDİRMEK, MESLEKİ MAKALELERİNİ VE BİLİMSEL ÇALIŞMALARINI YAYINLAMAK AMACIYLA YALNIZCA [AV.TR] UZANTILI İNTERNET SİTESİ AÇABİLİR. TABELADA, BASILI EVRAKLARINDA VE İNTERNET SİTESİNDE SADECE AV.TR UZANTILI VEYA TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİNİN YA DA BAĞLI BULUNDUĞU BAROSUNUN VERDİĞİ E-POSTA ADRESLERİNİ KULLANABİLİR. INTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN MESLEKİ FAALİYETİNİ YÜRÜTÜRKEN AVUKATLIK MESLEĞİNİN ONUR VE KURALLARINA, AVUKAT UNVANININ GEREKTİRDİĞİ SAYGI VE GÜVENE AYKIRI OLMAMAK ŞARTI VE GEREKLİ GÜVENLİK TEDBİRLERİNİ ALARAK SIR SAKLAMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNE UYGUN DAVRANMAK KAYDI İLE İNTERNET’İN KENDİNE ÖZGÜ ARAÇLARINI VE SADECE İLGİLİ KİŞİNİN ULAŞABİLECEĞİ, ŞİFRE-ALGORİTMA İLE KORUNAN İNTERNET SİTESİNİN GERİ PLANINDA KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ “SANAL OFİS” BENZERİ UYGULAMALARI KULLANABİLİR. BU UYGULAMALAR İLGİLİSİNİN DIŞINDAKİLERİN KULLANIMINA AÇILAMAZ.

BU YÖNETMELİK KAPSAMINDA OLANLAR AÇACAKLARI İNTERNET SİTELERİNDE;

A) SİTE SAHİBİ YA DA SAHİPLERİNİN ADI SOYADI VARSA AKADEMİK UNVANI, AVUKATLIK ORTAKLIĞI İSE TESCİL UNVANI, AVUKATLIK BÜROSU İSE BÜRO UNVANI, FOTOĞRAFI, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ VE BARO SİCİL NUMARALARI, MESLEĞE BAŞLAMA TARİHİ, MEZUN OLDUKLARI ÜNİVERSİTE, BİLDİKLERİ YABANCI DİL, MESLEKİ FAALİYETİN YÜRÜTÜLDÜĞÜ BÜRO ADRESİ, TELEFON VE FAKS NUMARALARI, E-POSTA ADRESİ GİBİ BİLGİLERİN BULUNMASINI SAĞLAR,

B) İŞ SAĞLAMA AMACINA YÖNELİK OLMAMAK VE MESLEKTAŞLARIYLA HAKSIZ REKABETE YOL AÇMAMAK KAYDIYLA İNTERNET SİTELERİNİ ARAMA MOTORLARINA KAYIT EDERKEN ANAHTAR KELİME (KEYWORD) OLARAK; “ADI VE SOYADI”, “AVUKATLIK ORTAKLIĞI UNVANI”,”AVUKATLIK BÜROSU UNVANI”, “BULUNDUĞU ŞEHİR VE KAYITLI OLDUKLARI BARO” “AVUKAT, HUKUK, HUKUKÇU, ADALET, SAVUNMA, İDDİA, EŞİTLİK, HAK” DIŞINDA BİR SÖZCÜK YA DA TANITIM TÜMCESİ KULLANAMAZ,

C) İŞ SAĞLAMA AMACINA YÖNELİK VE MESLEKTAŞLARIYLA HAKSIZ REKABETE YOL AÇACAK ŞEKİLDE, İNTERNET KULLANICILARINI KENDİ SİTESİNE VEYA KENDİ SİTESİNDEN BİR BAŞKA SİTEYE YÖNLENDİRECEK İNTERNET KISA YOLLARI KULLANAMAZ, KULLANILMASINA İZİN VEREMEZ VE REKLAM VEREMEZ VE ALAMAZ.

AYRICA İNTERNET SİTEMİZ ÜZERİNDEN HİÇ BİR KİŞİSEL VERİ ALINMAZ VE İŞLENMEZ.

© Tüm hakları saklıdır.